We are doing research at school about languages that our friends study. Here are
the questions that are included in our survey. Could you answer them, please?
When did you start learning English? How long have you been learning it? what were
your reasons for choosing English to study? Do you think English will be useful for
your future career?
Write soon. I'll be grateful for your answers.
Andrew
Я учу английский надо написать 100-120 слов, напишите скока сможете пожалуйста!!!!)))))))))))))))))))))) )
Лингвистика
Помогите по английскому языку; очень важно, учитель дала задание, сказала если напишу поставит пять)) Помогите кто может)
"Я учу английский "
я думаю вам под силу написать ответ самостоятельно) Гордиться собой будете. Обещаю!
It's funny: WE fulfill YOUR task and YOU get "excellent" !
плохо помню все правила и грамматику, но если это ответ на письмо, то примерно следующее
St.Petersburg
Russia
21 May
Dear Andrew,
Thank you for your letter. I should have answered sooner, but i was busy with my studies. In your letter you asked me about English. Well, I started learning English when I was 7 and I have already been learning it for 11 years. I have chosen it because the English language is very beautiful language. I think English will be useful for
my future career because it is very popular nowadays.
тут обычно идут вопросы собеседнику, если это есть в задании
Looking forward to hearing from you soon.
Best wishes,
Eugene
St.Petersburg
Russia
21 May
Dear Andrew,
Best wishes,
Eugene
Hello Andrew. Very good research you spend. We decided with the class to answer these questions. Here are the answers: When you start to learn English? We are studying it since the second grade at a very interesting program. How long have you learn it? We teach the language Search result for three years. What were the reasons for choosing teaching Search result? If we leave to another country, you will not be able to understand others. Do you think English will be useful for your future career?Of course yes! If we translators, singer, actress. English - we all need! Yours faithfully, 5A class. (Если ты в другом классе то исправь )