Лингвистика

Допоможіть будь-ласка з укр. мови

Завдання 2. До поданих ненормативних слів та словосполучень, які вживаються в наукових текстах, доберіть нормативні.

Відзив, в залежності, заключення, висновки по викладеному, відмінити, в деякій мірі, в кінці кінців, для наглядності, добавити, доказувати, досвід по розробці, задіяти, константувати, між тим, примірний, при наявності, приступати (до чого) , навик, мова йде про, намітити, перечислити, підготовити, не дивлячись на, направляти, область виробництва, оточуюче середовище, по крайній мірі, поступати, пред'явити, при виробленні, признавати, приймати до уваги, приміняти, при таких умовах, рішити проблему, рахувати що, протирічити.

(відзив-відгук, в залежності-згідно з, заключення-завершення, висновки по викладеному-висновки з викладеного, відмінити-скасувати, в деякій мірі-деякою мірою, в кінці кінців-врешті решт, для наглядності-для наочності)а як далі?
Артём
добавити - додати. ,
доказувати - доводити
досвід по розробці - досвід з розробки, досвіду в розробці
задіяти - залучити
константувати - констатувати
між тим - між іншим
примірний - зразковий
при наявності - якщо є, за наявністю
приступати (до чого) - братися (до чогось)
навик - нАвичка
мова йде про - ідеться; ітиметься про (за) кого, що;
намітити - накреслити. окреслити, позначити
перечислити - перелічити
підготовити - підготувати
не дивлячись на - не зважаючи на
направляти - спрямовувати, скеровувати
область виробництва - галузь виробництва
оточуюче середовище - навколишнє середовище
по крайній мірі - принаймні, бодай, хоча б
поступати - кудись: вступати, ставати; надходити; якщо поведінка - поводитися, якщо в сенсі дія - робити
пред'явити - подати, показати, поставити, заявити
при виробленні - при виготовленні
признавати - визнавати, уважати
приймати до уваги - беручи до уваги що; зважаючи (уважаючи) на що; маючи на увазі що; з уваги (з огляду) на що; як на що.
приміняти - вживати, застосовувати, пристосувати
при таких умовах - за таких умов
рішити проблему - вирішити проблему
рахувати що - враховуючи
протирічити - суперечити
Юрий Харыбин
Лучший ответ
заключення мабуть висновок
добавити - додати
доказувати - доводити,
досвід по розробці досвід із розробки? ,
задіяти - залучити? ,
константувати - стверджувати? ,
між тим -однак,
примірний - ?той що для примірки чи той що для прикладу? важко без контексту,
при наявності за наявности ,
приступати (до чого) розпочинати (що) ,
навик -- навик? навичка? уміння? ,
мова йде про --
намітити -- окреслити
перечислити - перелічити,
підготовити підготувати
не дивлячись на не зважаючи на
направляти скеровувати,
область виробництва,
оточуюче середовище,
по крайній мірі -- принаймні,
поступати -- діяти, чинити або вступати (якщо до партії/ВУЗу)
пред'явити,
при виробленні
признавати -- визнавати
приймати до уваги -- враховувати,
приміняти -- застосовувати,
при таких умовах за таких умов,
рішити проблему вирішити/розвязати,
рахувати що приймати/вважати,
протирічити суперечити
--- з'ясував, що я знаю далеко не так добре, як вважав ;), до деяких так і не підібрав відповідників, а багато що вважав цілком "нормативним"
дякую за цікаву вправу

ПС. дійшло: оточуюче середовище - навколишнє середовище
мова йде про - йдеться про
область в-ва -- галузь? в-ва/промисловості?