Лингвистика
Помогите перевести на английский язык. Заранее спасибо.
Мою лучшую подругу зовут Нелли. Мы с ней знакомы с детского садика. Мы с ней не виделись уже полгода, потому что разъехались в разные города. Но мы каждый день говорим по скайпу. Она учится в Новосибирске на экономиста. У нее есть родители, брат и бабушка. Она высокая. У нее большие карие глаза, короткие темные волосы. Она добрая, отзывчивая, умная. Неля очень любит читать. Особенно ей нравится фантастика. Вместе мы часто гуляли, ходили в кино и ездили на природу. Она моя подруга, потому что мне с ней интересно. У нас много общего и нам интересно это обсуждать.
My best friend's name is Nellie. We know each other since kindergarden. We haven't seen each other for six months because we dispersed in different cities. But every day we are talking by Skype. She is studying as an economist in Novosibirsk. She has parents, brother and grandmother. She is tall. Her eyes are big and brown. Her hair is short and dark. She is kind, sympathetic, intelligent. Nellie loves to read, especially likes fantasy. We ofter walked together, went to the movies and on nature. She is my best friend because it's interesting to walk with her. We have a lot in common and we are interested to discuss it with each other.
My best friend named Nellie . We know her from kindergarten . We had not seen each other for six months because dispersed in different cities . But every day we are talking on Skype . She is studying to be an economist in Novosibirsk . She has parents, brother and grandmother . She is tall . Her big brown eyes, short dark hair . She is kind, sympathetic, intelligent . Nelly loves to read . She especially likes fantasy . Together we often walked, went to the movies and went on nature. She's my girlfriend, because I it interesting. We have a lot in common and we are interested to discuss it.