Лингвистика
Перевести на с русского на английский
Прошу людей хорошо знающих английский перевести следующий текст : Он был программистом и увлекался роботами . У него была странная мечта : он хотел приключений как в книгах и играх, чтобы кто-нибудь забрал его спасать мир со словами : "ты избранный" , он был даже не против, чтобы его похитили инопланетяне . Его мечта сбылась, когда придя домой был похищен Максвелом.
He was a computer programmer and fond of robots. He had a strange dream: he wanted adventures just like in books and games, so that someone would take him away to save the world with the words: "You are the chosen one". He didn't even mind to be abducted by aliens. His dream came true when he came home and was abducted by Maxwell.
Хи воз э битурд. Хи онли ван дуинг. Ытыз ситинг он двощ энд лукин хентай.
He was programmer and found of robots. He had a strange dream - he want adventures as in book and games that somebody take him to save the world with words: you are the one. Even he wasn't against that he will stolen by the aliens. And him dream came true, when was coming home, he was stolen by Maxvel.
He was a programmer and fond of robots . He had a strange dream : he wanted adventure like in books and games, for someone to take him to save the world with the words : "you are the chosen one" , he was not even opposed to he was abducted by aliens . His dream came true when he came home was abducted by Maxwell.