Литература

Какая главная тема произведений Леси Украинки?

Farid Kulsahatov
Тематично багату її лірику трохи умовно можна поділити на особисту, пейзажну та громадянську. Головні (!)теми (!) її ранніх ліричних поезій: краса природи, любов до рідного краю, особисті переживання, призначення поета й роль поетичного слова, соціальні та громадські мотиви. У перших її творах помітні впливи Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша, Михайла Старицького, Генріха Гейне, але й у них видно виразні впливи Ольги Петрівни і Михайла Дргоманова (псевдонім – Українець) на вибір її мотивів.
Перша її драма «Блакитна Троянда» (1896 р. ) з життя української інтелігенції поширює (!)тематику (!) тогочасної української драми, що доти показувала переважно життя селянства.
Далі Леся Українка, широко використовуючи теми й образи світової літератури, розвинула новий жанр – драматичну поему. Перша з них – «Одержима» (1901 р.) . Особливе місце в її творчості посідають драматичні поеми на (!)теми (!) вавилонського полону при аналогії полону України в Російській імперії. Становлять вони своєрідний ключ до розуміння образу неволі як образу душі, раба власних стереотипів.
У драматичній поемі «Кассандра» (1907 р. ) письменниця розвиває метафору людської правди і трагічної істини, яку представляє головна героїня. Угодництво й пассивність поміркованої громади картає поетеса в драматичній поемі «У катакомбах» (1905 р.) . Свобода творця це не служба народові і його утилітарним цілям. Кара за цей вчинок – неможливість творити далі. Драматична поема «Бояриня» в новому ракурсі представляє (!)тему (!) волі.
Отже:
1.краса природи, любов до рідного краю, особисті переживання, призначення поета й роль поетичного слова, соціальні та громадські мотиви;
2.полон України в Російській імперії, тема волі.
3.теми кохання, щастя, смерті (Лісова пісня)
Сережка Айс
Лучший ответ
Патриотизм за державу!)