Литература

Какое произведение Ибсена было написано на ту же тему, что и "Лесная песня" Леси Украинки?

Жанр філософської казки, що дуже далеко відходить від першоджерела, розробляє в українській літературі Леся Українка. П'єси «Пер Гюнт» і «Лісова пісня» мають спільну тему — тему зради самому собі і смерті як спокути за зраду. Образ Лукаша у Лесі Українки більш поетичний, ніж образ Пера Гюнта у Ібсена, але Лукаш теж зраджує і кохану Мавку (як Гюнт зрадив Сольвейг) , і свою безсмертну творчу душу заради спокуси матеріальних благ, побутових зручностей.
«...А тільки — смутно, що не можеш ти / своїм життям до себе дорівнятись» , — пророчо каже Лукашеві Мавка. Сам образ Мавки, що символізує вірне кохання, багато в чому нагадує образ Ібсенової Сольвейг. В кінці драми-феєрії Мавка, як і Сольвейг, залишається єдиним свідком людської особистості Лукаша, перетвореного на вовкулаку. Саме її заступництво рятує Лукаша. Споріднює обидві п'єси й те, що в них діє багато міфологічних персонажів. І ще одна подібність є між двома літературними шедеврами: вони обидва надихнули композиторів на створення прекрасних музичних творів. Балет Михайла Скорульського «Лісова пісня» та опера Едварда Гріга «Пер Гюнт» стали явищами світової музичної культури.
Александр Граф
Лучший ответ
СОЛЬВЕЙГ И ныне я слышу: не Сольвейг зовет, \ Но дикая скрипка-метель, \ И, если мне сердце тот звук разорвет, \ Февраль разберет мне постель. Олег Охапкин 1971 "У Голубой лагуны". Том 4Б ВТОРОЙ ОРФИЧЕСКИЙ ГИМН ФЕВРАЛЮ
Алибек Раев
Пер Гюнт... больше ничего не знаю