Естественные науки
Переведите пожалуйста предложения в Passive Voice.
Переведите пожалуйста предложения в Passive Voice. 1. A marble pavillion protects the house. 2. The boys will paint the roof of the house. 3.Tom Sawyer white-washed the fence. 4. Her daughters gave her three beautiful disher as a birthday prezent. 5. Tom gave Nick a book for his birthday. 6. Our mother tells us children stories every evening. 7. Lydia will show you a new book of pictures. 8. A boy showed her the way. 9. They will send us a box of fruit. 10. Five or six small children followed them. 11. In summer the boys often drive the horses to the fields.
the house is protected by A marble pavillion
the rofof of the house will be painted by the boys
the fence was white-washed by Tom Sawyer
three beautiful disher was given her as a bday present by daughters
a book was given to tom for bday by nick
children stories are tol every ebening by Our mother
a new book of pictures will be shown to you by Lydia
the way was shown her by a boy
a box of fruits will be sent to us
they were followed by Five or six small children
horses are often driven by boys in summer
the way was shown her by a boy
a box of fruits will be sent to us
1. Мраморный павильон защищает дом. 2. Мальчики будут красить крышу дома. 3. Том Сойер ретушировал забор. 4. Ее дочери дали ее три красивых disher как день рождения prezent. 5. Том дал Нику книгу в течение его дня рождения. 6. Наша мать говорит нам истории детей каждый вечер. 7. Лидия покажет Вам новую книгу картин. 8. Мальчик показал ей путь. 9. Они пошлют нам коробку фруктов. 10. Пять или шесть маленьких детей следовали за ними. 11. Летом мальчики часто ведут лошадей в области.
дальше сам до ума доводи.. неучь!!))) )
а то что тебе в ответ написали перевод That Girl
дом защищен мраморным павильоном
rofof дома будет окрашен мальчиками
забор был ретуширован Томом Сойером
трем красивым disher давали ее как подарок bday дочерями
книга давалась Тому для bday зарубкой
истории детей - tol каждый ebening Нашей матерью
новую книгу картин будут показывать Вам Лидией
пути показывали ее мальчиком
коробку фруктов будут посылать нам
они сопровождались Пятью или шестью маленькими детьми
лошадей часто ведут мальчики летом
дальше сам до ума доводи.. неучь!!))) )
дом защищен мраморным павильоном
rofof дома будет окрашен мальчиками
забор был ретуширован Томом Сойером
книга давалась Тому для bday зарубкой
пути показывали ее мальчиком
коробку фруктов будут посылать нам
лошадей часто ведут мальчики летом