Домашние задания: Другие предметы

Как сделать синтаксический разбор предложений?

На віку як на довгій ниві, не пройдеш, ніг не поколовши. Верхівя дерев торкнуло вітерцем. Неповторні картини дитинства.
**
***** *
Я не знаю украинский язык, поэтому там, где написано на русском, переведите на украинский.

На віку як на довгій ниві, не пройдеш, ніг не поколовши

(речення просте, розповідне, неокличне, односкладне - узагальнено-особові, поширене, повне, ускладнене – осложнено сравнительным оборотом як на довгій ниві и деепричастным оборотом ніг не поколовши) .

Не пройдеш - простий присудок, виражений дієсловом, часткой)

на віку - обставина, выраж. іменником с прийменником

ніг не поколовши - обставина, выраж. деепричастным оборотом.

Верхівя дерев торкнуло вітерцем

(речення просте, розповідне, неокличне, односкладне - безособові, поширене, повне, неускладнене) .

Торкнуло - простий присудок, виражений дієсловом
верхівя - додаток, виражений іменником
дерев - додаток, виражений іменником
вітерцем - додаток, виражений іменником
(или обставина, выраж. іменником – если зададите вопрос торкнуло как? )

Неповторні картини дитинства. Если это переводится так: Неповторимые картины детства, тогда характеристика предложения такая:
речення просте, розповідне, неокличне, односкладне - називні, поширене, повне, неускладнене.

Картини - підмет, виражений іменником
дитинства - означення, выраж. іменником (вопрос какие? )
неповторні - означення, выраж. прикметником.

(или так: картини дитинства - підмет, виражений складним словосполучен. ( 2 іменника)

Если прилагательное переводится краткой формой: Неповторимы картины детства, тогда так:

речення просте, розповідне, неокличне, двоскладне, поширене, повне, неускладнене.

Картини - підмет, виражений іменником
неповторні – Іменний складений присудок, виражений прикметником.
Ярослав Екимов