Перевести с русского на татарский ))
Этой зимой мне было скучно потому, что гулять было холодно и очень скользко. Теперь я жду лето и хочу провести с семьёй и друзьями, поехать за границу в Турцию или Египет или вообще просто погулять с собакой и друзьями, съездить на дачу и провести там всё лето с бабушкой и дедушкой и тд. На лето у меня много планов. Ещё я думал может поехать в лагерь с друзьями и остаться на месяц, но всегда мне кажется что там скучно. Летом будет столько праздников, главный праздник день рождения родителей в августе. Желаю и вам также провести лето счастливо, если оно показалось счастливое. Как ты хочешь провести лето? С кем?
Домашние задания: Другие предметы
Перевести с русского на татарский ))
Бу кышта миңа күңелсез булды, чөнки урамда йөрергә салкын һәм бозлавык иде. Хәзер мин җәйне көтәм, аны гаиләм һәм дусларым белән уздырырга телим, чит илгә чыгасым килә: Төркия я Мисырга, я булмаса, дусларым һәм этем белән йөрергә була. Дачага барып, җәй айларын әби һәм бабай белән бергә үткәрергә була. Җәйгә минем планнар бик күп. Тагын мин лагерьга, бер айга, дусларым белән барырга дип тә уйладым, әмма анда күңелсез булыр кебек. Җәй көне бик күп бәйрәмнәр дә булә, иң мөһиме: август аенда әти- әниләремнең туган көннәре. Сезгә дә җәй айларын бәхетле һәм күңелле үткәрүегезне телим. Җәйне ничек уздырырга тесең? Кем белән?
гугл переводчик
Светлана Синицына
Там нету татарского, тем более переводчики не правильно переводят!
Бу кышын күңелсез, чөнки гулять бик салкын иде һәм бик скользко. Хәзер мин көтәм җәй һәм телим белән үткәрергә гаиләсе һәм дуслары бару чит илгә Төркиягә яки Мисыр яки, гомумән, гади погулять белән аделина һәм дуслары дачага бару үткәрергә һәм анда җәй буе дәү һәм цезарь һәм тд. Җәйгә минем планнар һәм юнәлешләр күп. Әле мин уйлап мөмкин бару " лагере белән дуслар һәм бер айга калырга, әмма һәрвакыт миңа калса, анда кызык түгел. Җәй көне булачак шулкадәр бәйрәмнәр, баш бәйрәме, туган көне, әти-август аенда. Телим сезгә дә шулай ук үткәрергә, җәй белән бәхетле, әгәр ул тоелды бәхетле. Ничек телисећ үткәрергә җәй? Кем белән?
Светлана Синицына
Не не, без яндекса. Там некоторые предложения не правильные