Обов'язково дано, розв'язання та малюнок
Нижню частину сполучених посудин наповнили ртуттю. У ліве коліно налили гліцерин, а в праве — олію, висота стовпчика якої 34 мм. Якої висоти має бути стовпчик гліцерину, щоб рівень ртуті в посудинах не змінився? Намалюйте пояснювальний малюнок.
Домашние задания: Физика
Дано:
h₁= 34 мм = 3,4 см
ρрт - 13,6 г/см³
ρмас - 0,92 г/см³.
g - 9,81 м/с²
h₂ - ?
Ртуть у нижній частині посудини в обох колінах перебуває на однаковому рівнi (позначимо її як h₁), оскільки посудини сполучаються одна з одною. Тому рівень олії в лівому коліні має бути таким, щоб її стовпчик не був вищим за рівень ртуті. Позначимо висоту стовпчика олії як h₂.
Оскільки тиск рідин на однаковому рівні має бути однаковим, то рівняння для тиску на поверхні ртуті й олії на одному рівні:
ρрт * g * h₁ = ρмас * g * h₂
де ρрт - густина ртуті (13,6 г/см³),
ρмас - густина масла,
g - прискорення вільного падіння (9,81 м/с²).
Виразимо висоту стовпчика олії:
h₂ = (ρрт / ρмас) * h₁
Для розв'язання задачі необхідне знання густини олії.
Вона не дана в умові, то її необхідно знайти.
Туточки http://thermalinfo.ru/svojstva-produktov/produkty-raznye/plotnost-i-svojstva-rastitelnyh-masel
ρмас - 0,92 г/см³.
Використовуючи дані задачі, знайдемо висоту стовпчика олії:
h₂ = (ρрт / ρмас) * h₁
Тоді:
h₂ = (13,6 г/см³ / 0,92 г/см³) * 3,4 см ≈ 50,3 см .
З.Ы. Малюнок, будь ласка, зроби сам. Трiшечки фантазiї ...
h₁= 34 мм = 3,4 см
ρрт - 13,6 г/см³
ρмас - 0,92 г/см³.
g - 9,81 м/с²
h₂ - ?
ρрт * g * h₁ = ρмас * g * h₂
де ρрт - густина ртуті (13,6 г/см³),
ρмас - густина масла,
Виразимо висоту стовпчика олії:
h₂ = (ρрт / ρмас) * h₁
ρмас - 0,92 г/см³.
h₂ = (ρрт / ρмас) * h₁
Тоді:
крым наш
Будь-хто, хто не троль не стане рідною мовою писати, мистер сало