Религия, вера

Как Моисей мог быть Аарону «вместо Бога»?

Моисей был Божьим представителем, а Аарон говорил от имени Моисея. Таким образом Моисей стал Аарону «вместо Бога»
Alla Dushina
Лучший ответ
Элементарно.
цитата откуда? Моисей получал указания от Б-га и передавал их своему брату Аарону... так он был не вместо, а вместЕ
Не надо путать и смущать, непросвещенных, эти слова были сказаны, в отношении фараона.. . "13 Рече же Моисей: молюся ти, Господи, избери могуща иного, егоже послеши.
14 И разгневався яростию Господь на Моисеа, рече: не се ли брат твой Аарон Левитин? Вем, яко глаголя возглаголет он вместо тебе: и се, той изыдет во сретение тебе, и узрев тя, возрадуется в себе:
15 и речеши к нему, и вдаси словеса Моя во уста его: Аз же отверзу уста твоя и уста его, и устрою вам яже имате творити:
16 и той возглаголет от тебе к людем, и той будет уста твоя: ты же будеши ему в тех, яже к Богу:
17 и жезл сей обращенный в змию, возми в руку твою, сим сотвориши знамения. "(Исход 4. Славянский текст) "7

1 И рече Господь к Моисею, глаголя: се, дах тя Бога фараону, и Аарон брат твой будет твой пророк:
2 ты же возглаголеши ему вся, елика тебе заповедаю: Аарон же брат твой возглаголет к фараону, да отпустит сыны Израилевы от земли своея:
3 Аз же ожесточу сердце фараоново и умножу знамения Моя и чудеса в земли Египетстей:
4 и не послушает вас фараон, и возложу руку Мою на Египет и изведу с силою Моею люди Моя сыны Израилевы от земли Египетския, со отмщением великим:
5 и уведят вси Египтяне, яко Аз есмь Господь, простирая руку Мою на Египет, и изведу сыны Израилевы от среды их. "(Исход)
Он был его Гуру.
А Гуру - представитель Бога во внешнем мире.
Эльза Галиева
стихи надо приводить, если Вас интересует ответ на вопрос