Религия, вера

Русич, что тебе ближе природа Родной отчизны, или труп иностранца, давно замученного соплеменниками?

Оксана С
Я - Русич .
Пусть трупы инородцев гниют в своих пределах ...
А у нас воля в душе и небо наше синее....
Halit Mardinli
Лучший ответ
Выслать импортного еврейского бога к Чёртовой матери.
Tanya Nikitina
Элла Kretz в сраиль что ли?
Природа вот она, за моим окном.... а ентот "парень на кресте" - 176-136 год до нашей эры.... оно мне надо? и главное - это чистая компиляция - из Кумранских свитков секты Ессеев взят Учитель Справедливости, принявший смерть на кресте и через полторы тыс. лет. придуман на этой основе Христос.... и Евангелия. , так что мне природа ближе и ...правдивее.
Приду чувствую. Её спросишь и она ответит.
Наташа Якушева
а мордвин - это русич? тогда подкину вам ещё лозунг: взрывай завод - назад в пещеры!
Мари Ланнистер
вы имеете ввиду - ЛЕНИНА?
"1 Иисус же исполнь Духа Свята возвратися от Иордана: и ведяшеся Духом в пустыню,
2 дний четыридесять искушаемь от диавола: и не яст ничесоже во дни тыя: и скончавшымся им, последи взалка.
3 И рече Ему диавол: аще Сын еси Божий, рцы каменеви сему, да будет хлеб.
4 И отвеща Иисус к нему, глаголя: писано есть, яко не о хлебе единем жив будет человек, но о всяцем глаголголе Божии.
5 И возвед Его диавол на гору высоку, показа Ему вся царствия вселенныя в часе временне,
6 и рече Ему диавол: Тебе дам власть сию всю и славу их: яко мне предана есть, и, емуже аще хощу, дам ю:
7 Ты убо аще поклонишися предо мною, будут Тебе вся.
8 И отвещав рече ему Иисус: иди за Мною, сатано: писано есть: поклонишися Господу Богу твоему, и Тому единому послужиши.
9 И веде Его во Иерусалим, и постави Его на криле церковнем, и рече Ему: аще Сын еси Божий, верзися отсюду долу:
10 писано бо есть, яко Ангелом Своим заповесть о Тебе сохранити Тя:
11 и на руках возмут Тя, да не когда преткнеши о камень ногу Твою.
12 И отвещав рече ему Иисус, яко речено есть: не искусиши Господа Бога твоего.
13 И скончав все искушение диавол, отиде от Него до времене.
14 И возвратися Иисус в силе духовней в Галилею: и весть изыде по всей стране о Нем. "(Ев. от Луки 4.)"1 Тогда Иисус возведен бысть Духом в пустыню искуситися от диавола,
2 и постився дний четыредесять и нощий четыредесять, последи взалка.
3 И приступль к Нему искуситель рече: аще Сын еси Божий, рцы, да камение сие хлебы будут.
4 Он же отвещав рече: писано есть: не о хлебе единем жив будет человек, но о всяцем глаголголе исходящем изо уст Божиих.
5 Тогда поят Его диавол во святый град, и постави Его на криле церковнем,
6 и глагола Ему: аще Сын еси Божий, верзися низу: писано бо есть, яко Ангелом Своим заповесть о Тебе (сохранити Тя) , и на руках возмут Тя, да не когда преткнеши о камень ногу Твою.
7 Рече (же) ему Иисус: паки писано есть: не искусиши Господа Бога твоего.
8 Паки поят Его диавол на гору высоку зело, и показа Ему вся царствия мира и славу их,
9 и глагола Ему: сия вся Тебе дам, аще пад поклонишимися.
10 Тогда глагола ему Иисус: иди за Мною, сатано: писано бо есть: Господу Богу твоему поклонишися и Тому единому послужиши.
11 Тогда остави Его диавол, и се, Ангели приступиша и служаху Ему. (Ев. от Матфеа 4.)"1 И показа ми Господь Иисуса, иереа великаго, стояща пред лицем Ангела Господня, и диавол стояше одесную его, еже противитися ему.
2 И рече Господь ко диаволу: да запретит Господь тебе, диаволе, и да запретит Господь тебе, избравый Иерусалима: не се ли, сие яко главня исторжена из огня?
3 Иисус же бе оболчен в ризы гнусны и стояше пред лицем Ангела.
4 И отвеща и рече к стоящым пред лицем его глаголя: отимите ризы гнусныя от него. И рече к нему: се, отях от тебе беззакония твоя и грехи твоя очищу, и облецыте его в подир
5 и возложите кидар чист на главу его. И возложиша кидар чист на главу его и облекоша его в ризы. И Ангел Господень стояше,
6 и засвидетелствоваше Ангел Господень ко Иисусу глаголя:
7 сице глаголет Господь Вседержитель: аще в путех Моих пойдеши и повеления Моя сохраниши, и ты разсудиши храм Мой: и аще сохраниши двор Мой, и дам ти сообращающыяся посреде стоящих сих.
8 Послушай убо, Иисусе, иерею великий, ты и искреннии твои седящии пред лицем твоим, зане мужие дивозрителие суть: зане, се, Аз ввожду раба Моего Востока:
9 зане камень, егоже дах пред лицем Иисусовым, на камени единем седмь очес суть: се, Аз изрыю ров, глаголет Господь Вседержитель, и осяжу всю обиду земли оныя в день един.
10 В день оный, глаголет Господь Вседержитель, созовете кийждо искренняго своего под виноград и под смоковницу. "(Кн. Пр. Захарии 3.)
Да пусть висит, не топить же это дерьмо в чистой водице
Первый вариант!!