Школы
Помогите, плиз....как правильно составить на украинском языке телеграмму, пожалуйста
..как правильно составить на украинском языке телеграмму, пожалуйста
Київ К-42
Київський державний університет
Проректорові
Просимо взяти участь у конференції 14-18 листопада професора Вінника Запрошення вислане поштою
Оргкомітет
К у ди, кому Полтава Короленка 5 квартира 7 Коваленкові Олегу Івановичу
Гальченко Мирослава
Павлівна,
Київ-158,
бульв. Лесі Українки,
буд. 7, кв. 36.
Зустрічайте 18 червня поїзд 10 вагон 7 Мирослава
Текст телеграми пишеться у такій послідовності:
позначка про категорію телеграми ("урядова", "термінова" тощо) ;
позначка про вид телеграми ("вручити... ", "повідомлення телеграфом" тощо) ;
назва пункту призначення (із зазначенням номера відділення поштового зв'язку, якщо телеграму адресовано у місто; із зазначенням району та області, якщо телеграму адресовано у місто районного значення або пункт районного підпорядкування - село, селище тощо) ;
повна адреса;
прізвище адресата (у телеграмах, адресованих у сільську місцевість, крім прізвища адресата, необхідно зазначати також його ім'я та по батькові);
текст телеграми;
підпис відправника (за бажанням) ;
у нижній частині телеграфного бланка зазначаються повна адреса, номер відділення зв'язку і найменування відправника.
Замість своєї адреси відправник може поставити позначку "до запитання" або "проїздом" та своє прізвище.
Виправлення в телеграмі, зроблені відправником або на його прохання оператором, відправник засвідчує в нижній частині бланка.
Зазначені в нижній частині бланка відомості, що стосуються адреси відправника, в рахунок слів не включаються, каналами електрозв'язку не передаються і відправником не оплачуються.
Кількість слів у телеграмі не може перевищувати трьохсот !
В залежності від змісту телеграми розділяють на:
1) телеграми-розпорядження;
2) повідомлення;
3) донесення;
Вимоги до мови телеграм:
1.Точність, чіткість, конкретність, ясність викладу.
2. В телеграмі прийменники, сполучники, частки, розділові знаки опускають.
3.При необхідності розділові знаки позначають скорочено: км - кома, крп. - крапка, двокрп. - двокрапка, лпк - лапки.
4.Адреса пишеться скорочено.
5.Знаки №, -,+% слід писати словами.
6.Числа пишуть літерами.
7.Заперечення "не" не вилучають
Київський державний університет
Проректорові
Оргкомітет
Гальченко Мирослава
Павлівна,
Київ-158,
бульв. Лесі Українки,
буд. 7, кв. 36.
повна адреса;
текст телеграми;
підпис відправника (за бажанням) ;
1) телеграми-розпорядження;
2) повідомлення;
3) донесення;
Вимоги до мови телеграм:
4.Адреса пишеться скорочено.
5.Знаки №, -,+% слід писати словами.
6.Числа пишуть літерами.
7.Заперечення "не" не вилучають