Дикая природа
Чем отличается зоопарк от заповедника.
свободой !
в зоопарке звери живут в клетках и вольерах, а заповедник-это охраняемый участок леса или другого природного объекта, где звери живут в привычных для них естественных условиях.
я согласна с "Max! щедрый в меру))) " а так, посмотрите в словарь,
Запове́дник — используется в трех значениях: 1) особо охраняемая территория или акватория, полностью или частично исключенная из хозяйственного использования в целях сохранения природных комплексов, охраны видов животных и растений, а также слежения за природными процессами; 2) Согласно Федеральному закону "Об особо охраняемых природных территориях" государственный природный заповедник одна из категорий особо охраняемых природных территорий исключительно федерального значения, полностью изъятая из хозяйственного использования в целях сохранения природных процессов и явлений, редких и уникальных природных систем, видов растений и животных; 3)одноименное соответствующему государственному природному заповеднику (см. значение 2) федеральное государственное учреждение имеющее целью сохранение и изучение естественного хода природных процессов и явлений, генетического фонда растительного и животного мира, отдельных видов и сообществ растений и животных, типичных и уникальных экологических систем на переданной ему в постоянное (бессрочное) пользование территории или входящей в границы заповедника акватории.
Зоологи́ческий па́рк (зоопарк) — одна из уникальных лабораторий по сохранению разнообразия животного мира и музей живой природы, созданный человеком, является научно-просветительным учреждением.
в зоопарке животные в клетках сидят
В зоопарке все в клетках, а в заповеднике живут практически на воле.
зоопарк это место где животные сидят в клетке а заповедник они свободны и охраняются от браконьеров
в зоопарке звери в клетках а в зоповеднике на воле
В зоопарке животные находятся в неволе, а в заповеднике на воле в естественной среде
...решетками...
Зоологічні парки створюються з метою організації екологічної освітньо-виховної роботи, створення експозицій рідкісних, екзотичних та місцевих видів тварин, збереження їх генофонду, вивчення дикої фауни і розробки наукових основ її розведення у неволі. До складу природно-заповідного фонду України ця категорія була введена 1983 року. Відповідно до наукової, культурної, естетичної і господарської цінності колекцій, зоопарки, як об’єкти ПЗФ, можуть бути загальнодержавного чи місцевого значення. До основних завдань зоологічних парків відносяться: формування та утримання колекцій тварин, широкий показ їх населенню, збереження і відтворення в штучних умовах видів тварин, яким загрожує зникнення, в першу чергу видів, занесених до Червоної книги, а також інших видів, що мають велике наукове і культурно-просвітнє значення, проведення науково-дослідних робіт, тощо. Зоологічні парки, як науково-дослідні установи здійснюють свою наукову діяльність за такими основними напрямками:
•Розробка наукових основ утримання та відтворення диких тварин у неволі;
•Розведення диких тварин, особливо рідкісних і зникаючих видів, з метою збереження їхнього генофонду;
•Розробка найбільш ефективних форм і методів експозиційної науково-просвітньої роботи;
•Публікація наукової і популярної літератури, що відображає всі сторони діяльності зоологічного парку.
Виділяють такі функціональні зони зоологічного парку: експозиційна, наукова, рекреаційна та господарська. Для цих зон встановлюються різні режими охорони, використання та відвідування.
На сьогодні в Україні є 12 зоологічних парків – об’єктів природно-заповідного фонду, з них 7 мають загальнодержавне значення.
Заповідники, як організаційна форма охорони природи, виникли в дореволюційній Росії. Г. О. Кожевніковим, В. В. Докучаєвим, І.К. Пачоським та деякими іншими видатними вченими-природознавцями було обґрунтовано еталонне значення заповідників для фундаментальних досліджень закономірностей живої природи та пізнання еволюції органічного світу.
Державний заповідник – це виділені державою у встановленому порядку території та акваторії, у межах яких знаходяться природні об’єкти, які становлять особливу екологічну, генетичну, наукову або культурну цінність (типові чи рідкісні ландшафти, еталонні ділянки природної середи, рідкісні геологічні утворення, сукупність рослин та тварин з характерним генофондом тощо) .
Державні заповідники беруться під охорону закону. Більшість з них виконує функцію еталонів природи, тобто відтворюють типову місцевість з її рослинним та тваринним світом. Заповідники в нашій державі – це науково-дослідні установи, лабораторії у природі, просвітницькі та культурні центри пропаганди ідей охорони природи та підвищення екологічної освіти населення.
Державні заповідники створюються з ціллю збереження в природному стані типових чи унікальних для даної ландшафтної зони територій (природних комплексів) з всією сукупністю їх компонентів, вивчення в них протікання природних процесів та явищ і розробка наукових основ охорони природи.
На сьогодні в Україні існує 17 державних природних заповідників. Їх загальна площа становить 163,7 тис. га, що складає 6,2 % від площі всього ПЗФ і 0,27 % від площі України. Окремі заповідники значно різняться за своїми розмірами.
Заповедник-особо охраняемая территория. животные не закрыты в отдельные клетки как в зоопарке.