ОК
Олег Клавцен

Займет 1 минутку у того кто хорошо знает английский! проверте пожалуйста небольшой текст на наличие ошибок. Очень благод

I`m really glad to write you my first letter.
Firstly, I want to say that you may not worry about my age. I am only 22, but it does not mean that I have no life experience. Don`t think that I am a little princess. I am very serious in my search and I know what I want. I am looking for my love. I want to be a good wife and take care of my man. I`m ready for serious relationships and want to find my true love. The man, who will understand and love me.
I conjectured some questions which you can ask me.
FAMILY AND VALUES: I`m only one child in family but have 2 cousins, one of them only two month old. He is like a little angel. I like children very much and I`m glad that I can give one, two or three life more on this world. I`m family oriented person, who want to have strong and happy family. I appreciate kind, honest, well-educated and understanding people. Rich you or poor, have you big house or no, you are tall or not, color of your skin are not important for me. It just should be comfortable me to live with you and feel a kind spirit.
HOBBIES: I like dancing, singing, parties, cafes, traveling....My life is very active and positive. I`m not a boring person. I prefer to make this world more colorful. During my vacation I try to rest near to the nature and forget about all troubles. On weekends I prefer go to the cinema or park, in cafe with friends or just a walk on a street. Also we can go to the village in detach house and make a BBQ. I`m a good cook, so every evening you can try something delicious from me. By the way I don`t smoke and drink and it can makes our children healthy.
EDUCATION: I have a Master Degree of Economic. I have graduated the University. Before University I have finished the gymnasium. I think that is never too late to learn. So you can teach me and I will be a good student for you:)
WORK: I am working on firm which deals with saving and transportation coffee. I am working as a manager - secretary. I like my job, because it is interesting. Every day i get up with a big pleasure.

Игорь Иванов

"I want to be a good wife and take care" - to перед take.
"The man, who will understand and love me" - запятая не нужна, а само предложение в английском может звучать не совсем понятно. Возможно, так: I need/want to meet/want to find a man who will...
"one child in family" - требует артикля the family.
" two month old" - months.
"one, two or three life more on" - lives more into..."
person, who want" - wants.
"have strong and happy family" - a strong and... требует артикля.
"should be comfortable me" - to me.
"a kind spirit" - мне кажется, спирит в данном случае не совсем уместен, лучше заменить чем-то вроде aura.
"prefer go to the cinema" - to go to или going to...
"it can makes our children healthy. " - can make.
"Degree of Economic" - вместо of - in.
"I think that is never ...to learn" - that it is never... to study.
WORK - тут заменить на job.
"I am working as" - лучше просто сказать: I am a manager...

Инга

В принципе, лучше было бы сказать For the man, who...
Затем используйте перфектное время I have conjectured
I'm the one child in the family but I have 2 cousins? one of them is only 2 months old. ..one? two or three lives more in this world. I'm a family oriented person, who wants to have... Either you are rich or poor, either you have big house or not, your height and color of your eyes are not important for me. It ...comfortable for me ...
travelling/ rest in nature. I prefer going to the cinema or to the park... or just walking along the street. ..to detach house... delicious made by me. it can make...
a Master's degree in economics/ I graduated from the univ. Before that i have finished...
I work at the firm... I work as a ...

Светлана Старостина

....на все готова лишь бы за иностранца выскочить и в америку уехать? ..Господи ...ошибок может быть и нет но читать неприятно ...хоть бы на всеобщее обозрение не выкладывала ...прикольно .. вот так вот почитаешь .. ну прямо идеальная ...главное вы все так пишете .. ОДНО И ТО ЖЕ ...странно почему тогда вы почти все там обламываетесь? ..а вообще не обижайтесь .. удачи вам .. авось повезет .. просто настроение хреновое день неудачный ...кстати щас еще раз глянул .. даже после скана быстрого ошибки вижу ...graduated FROM the university .. это же 7 класс вторая четверть ...а последняя фраза вообще убила ...вот так вот прочитай ее несколько раз и подумай: ) ну самой не смешно?: ) so every evening you can try something delicious from me вот еще улыбнуло: ) ну вообще то по отношению к еде употребляется taste а не try ..а так это какой то намек на секс получается: ) чем больше читаю тем больше смеюсь .. девушка .. не позорьтесь .. напишите заново: ) что это за firstly? неужели так начинают письмо? вообще то first of all ...хотя может быть и есть такое слово firstly ...но я не встречал. . вот так вот начал читать ...нда ...знаешь прочитав это письмо он точно не подумает что ты маленькая принцесса .. а подумает что ты прямо из трусов выпрыгиваешь от желания свалить отсюда ...все ...