Асем

перевести на английский правильно !!!заранее спасибо огромное! ***

Он болен. Он не сможет придти в школу.
Она ходит на работу каждый день, но сейчас она дома и смотрит тв
Мы живем в Лондоне, но в настоящее время мы проживаем в Москве.
Мы никогда не ходили нв работу.

НА АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК ПЕРЕВЕСТИ!!!!

Оксана Джаватханова

He is sick. He can not come to school.
She goes to work every day, but now she is at home and watching TV
We live in London, but now we live in Moscow.
We never went HB work.

Эльмир

1. He is ill. He won't be able to come to school.
2. She goes to her work every day, but now she is at home and watching TV.
3. We live in London, but at the present time we are living in Moscow.
4. We have never gone to work.