Алексей Марков

помогите перевести на английский выбрав правильное время. заранее спасибо!

1. Когда он пришел в библиотеку он вспомнил что забыл две книги
2. Мы его встретили когда он стоял на остановке. Автобус уехал 10 минут назад.

Диана

1. When he came to the library, he remembered forgetting two books
2. We met him when he was standing at a bus stop. The bus had left ten minutes before.

Лена Морозова

Ошибки в двух первых ответах. Не берите их. Это перевод через машинный переводчик.

Александр Карпухин

when he came at library he remembered that I forgot 2 books.
WE met him when he stood at stop. a bus left 10 minutes ago.

Мусульманин Бакылы

When he came to library it remembered that forgot two books/
We met it when it stood at a stop. The bus left 10 minutes ago.

Мария Черных

When he came to the library he remembered leaving two books.
We met him standing at the bus stop. The bus left ten minutes ago.