Женя Васильева

Помогите, пожалуйста, перевести с английского!! ! Для автопереводчика это слишком сложный случай.

Policies: The Executive Council shall adopt and implement, in accordance with this Constitution and the Bye-laws of the Association, policies dealing with such matters as it decides that may deal with any aspect of the Executive Council’s governance, activities and processes including but not limited to policies on conflicts of interest, confidentiality, a code of conduct for members of the Executive Council and other officers of the Association, and a code of ethics of general application to the Association provided that any policy of general application to the Association shall require approval by the General Assembly in order to come into effect.

С6
Сергей 69

Исполнительный Совет планирует и осуществляет, в соответствии с данным Уставом и Положением об Ассоциации, деятельность по тем направлениям, которые, как он считает, входят в сферу компетенции Исполнительного Совета.