Алена Степина

ПОмогитеееееееееее!!!!

1.Перші два літаки, що піднялися у повітря й виконали керований політ у колишній Російській імперії, були створені в Києві 1910 року. Хто були їхні конструктори? - брати Касяненки
2. Які засоби ураження живої сили супротивника, окрім бомб і кулеметів, використовували перші бомбардувальники?
3. Який радянський надважкий бомбардувальник було створено, побудовано й випробувано в польоті на Україні?
4. Цього «велетня» можна назвати справжнім українцем. Саме тут він народився, його «батьки» ( Кошкін, Морозов, Патон ) більшу частину життя провели в Україні, тут же й поховані. Майже відразу після «народження» йому довелося подолати шлях від першої столиці радянської України до столиці Радянського Союзу. Зброєю даних «велетнів» були не рушниці, а кулемети, вогнемети та гарматами. Його внесок у захист Вітчизни важко переоцінити. Почавши свій бойовий шлях з першого дня Великої Вітчизняної війни, він і досі залишається в строю в деяких арміях світу. Зображення «велетня» можна зустріти на поштових марках, листівках, його також увічнювали на постаментах тощо. Назвіть ім’я «велетня» ?
5. Він народився в тому регіоні Україні, що подарував нам чимало видатних особистостей: редактора першого словника української мови, відомого письменника, укладача першої фонетичної абетки української мови, автора історичної повісті «Чорна рада» , третього президента незалежної України. Учасник двох війн ХХ ст. , на його бойовому рахунку на 5 літаків більше, ніж у найвідомішого російського аса. До 65-ї річниці Великої Перемоги цій людині було встановлено пам’ятник у столиці України. Його ім’я носить Харківський університет Повітряних Сил. Назвіть ім’я цієї людини?
6. Вона народилася у стародавньому слов’янському місті, яке було засноване на р. Рось ще князем Ярославом Мудрим. У давнину місто носило назву Юр’їв. Городяни на честь своєї славної землячки назвали вулицю і один із житлових масивів міста. Під час Великої Вітчизняної війни ця жінка досконало воло діла не лише гвинтівкою, а й зброєю слова. Її полум’яні звернення лунали у містах США, Канади та Великобританії. Назвіть ім’я жінки, в яких боях вона брала участь, якими нагородами відзначена?
7. Хто з київських князів попереджав ворогів про війну словами «Йду на ви!» ?
8. Для чого призначений вертлюг на козацьких суднах?
9. З пістолета якої системи влітку 1914 р. у Сараєві був убитий спадкоємець Австро-Угорського престолу Франц-Фердинад, що призвело до початку Першої світової війни?
10. Хто з родичів одного з відомих гетьманів був таємним чоловіком російської імператриці?
11. Хто з відомих діячів козацтва був засуджений російською імперською
владою до довічного ув’язнення?
12. Хто з козацьких полковників і гетьманів був розстріляний поляками в
період Руїни?
13. Хто із співвітчизників уперше у світі виконав три «петлі Нестерова» на планері?
14. Хто з вітчизняних військових пілотів-вихованців ТСО АВІАХІМу в 1942 році брав участь у бомбардуванні Берліна?
15. Хто з Героїв Радянського Союзу — українців повторив подвиг О. Матросова і після тяжкого поранення зумів вижити?

Galina Viktorova

Жаль что я не знаю Украинский)

Сергей Боровый

ваау а я не знал что украинский такой )))) думал одинаковые ))