Ni
Nikita

Исправьте пожалуйста все ошибки в моём сочинении по английскому (а они точно есть)

Per year in the world committed dozens of chemical discoveries. Scientists who committed them, get nothing. I wish appearance Clapeyron Cup. The prize will be awarded each year in St. Petersburg, February 26 – Birthday B. Clapeyron. This is international prize. The names of first laureates will be announced after the new discoveries. The grand prize will be a gold bulb. List of nominations, "discovery in metal chemistry", "discovery in the chemistry of non-metals", "discovery in Organic Chemistry", "discovery in polymer chemistry", "discovery of chemical reactions"

Алексей

слишком много нахомутал, чтобы копаться в этом д

Ль
Львёнок

да вроде без ошибок