Ch
Christina

подскажите рецепт бутерброда на английском языке. с перевода ...

Дмитрий Байбара

Mighty Morning Sandwich

Ingredients
1 oat bran English muffin, split
1 oz cooked turkey ham
1 omega-3-enriched egg, scrambled in 1 tsp trans-fat-free margarine
1 slice (3/4 oz) reduced-fat cheddar

Preparation
Preheat broiler. Toast muffin. Place ham on bottom half of muffin, spoon egg onto ham and top with cheese. Place under broiler for about 30 seconds or until cheese melts.

Read More http://www.epicurious.com/recipes/food/v...