Alisher Mamajanov

Из предложений нужно вопросы сделать (англ) Заранее спасибо

1) WHAT_________________?
BBC radio 1 plays pop and chart music for the younger listener; it also interviews and live music programmes
2) When______________________?
In the evening BBC RADIO 2 has classical music and comedy programmes
3)WHY_____________________________?
You may want to listen to BBC World Service channel to get a world-news report? И напишите, пожалуйста, времена)

Дмитрий Винчестер

1) WHAT radio plays pop and chart music for the younger listener?
2) When does BBC RADIO 2 have classical music and comedy programmes?
3) WHY do you want to listen to BBC World Service channel?
pres simp везде