Влад Смирнов

Помогите, пожалу Из поданных предложений нужно образовать вопрос с данными вопросительными словами (англ) заранее спасиб

1) WHAT_________________?
BBC radio 1 plays pop and chart music for the younger listener; it also interviews and live music programmes
2) When______________________?
In the evening BBC RADIO 2 has classical music and comedy programmes
3)WHY_____________________________?
You may want to listen to BBC World Service channel to get a world-news report? И напишите, пожалуйста, времена)

Жа
Жанна

1) WHAT does BBC radio 1 play and interview?
2) When does BBC RADIO 2 have classical music and comedy programs?
3)WHY do you may want want to listen to BBC World Service channel?
Во всех предложениях Present Simple