Елена

Помогите, пожалуйста, грамматически верно исправить текст.

The bride and groom prepare for the wedding, conduct rehearsals ceremony, the first dance, and other factors. Sure in a couple of days before the wedding, stag and hen parties are held.
Most British brides prefer dresses white or cream-colored, while the wedding salons will always be colored models of wedding dresses.
Dresses for bridesmaids bought fabric of the same color for vests and ties the groom and groomsmen. Before the bride walking down the aisle is a flower-girl, throw flower petals. Immediately after the marriage is the "wedding breakfast." Young newlyweds dance the first dance. There is also a tradition of dance father and daughter, the bride and the mother and son, unpacking zhenihom.Podarki pending before the honeymoon. After, unwrapped gifts, the couple enjoy sending postcards with gratitude.

В тексте не все грамматически верно)) )

Антон Дворников

ну ты же в переводчике делала чего там исправлять)))