Анна Орехова

Помогите пожалуйста перевести текст...

Eat carrots, apples and cabbage. Have porridge, cheese and milk for breakfast. Drink juise every day. Don t eat many sandwiches, sweets and cakes. You must wash your fase and hands. You must clean your teeth every day. You must run in the morning. You must skate and ski. You must swim, skip and jump. You must play football or tennis. Don t be lazy! Walk and play with your friends! Be healthy and happy!

Тимур-Carleone

Ешьте морковь, яблоки и капусту. Есть каша, сыр и молоко на Завтрак. Пить juise каждый день. Не ешьте много сандвичей, конфет и пирожных. Вы должны мыть фасе и руки. Вы должны чистить зубы каждый день. Вы должны запустить утром. Вы должны на коньках и лыжах. Вы должны плавать и скакать, прыгать. Вы должны играть в футбол или теннис. Не ленитесь! Ходить и играть со своими друзьями! Будьте здоровы и счастливы!

Миша Розов

you must run yon must swim