Максим Медведев

Помогите, пожалуйста, перевести 2 предложения на английский.

"Она является студенткой 2 курса дневной формы обучения факультета ***. Обучается за счёт средств бюджета, получает 1-е высшее образование".

Гугл переводчик переводит чисто только слова без связи (

Елена

She is a second year full-time student of the faculty of ***
She is on state funded place, goes into higher education

Ин
Инесска

достала. 27 минут пытаюсь добавить правильный ответ ааааааааааааа... .
"She is student 2 courses of day form of education of faculty ***. It is trained at the expense of budget funds, gets the 1ts higher education"

Антон Коршунов

She is a full time sophomore of ...'s faculty. She is on full scholarship, and is getting her first master degree.