Наташа Демьянова

как по-английски: "у меня не получилось загрузить видео"?

"интернете слишком медленный в это врем суток, загружу завтра утром"

""я загрузил, смотри"" i have download. watch it

почему не наречие slowly?

Ирина Ускова

I failed to upload the video.
The Internet is too slow to upload the video at this time of the day. I'll upload it tomorrow.
I've uploaded it, you can watch it.

Ольга Томак

I can't download the video

Михаил Дорохин

I couldnt download video
I ll do it tomorrow. Because now speed of my internet is very slow

Nani Koroleva

I haven't succeed download the video

Armen Zurnachyan

I haven't been able to upload the video.

The Internet is too slow at this time of day, so I'll upload it tomorrow

I've uploaded that, see.

>почему не наречие slowly?
Потому что internet is too slowly будет "интернет слишком медленно"