Ирина Резниченко

Помогите пожалуйста по английскому языку, заранее спасибо!

Дополните предложения следующими словами и переведите их:
1.We are looking forward to continuing our…
2.What time would be … for you?
3.We’d like to … your products.
4.We try to satisfy all our … .
5.We studied your … for our security devices and we could … you some very modern ones.

Переведите на русский язык, обращая внимание на перевод слов deposit and interest.

1.If people trust the Russian national currency, they will place their deposits with Russian banks. 2. The Caspian Sea’s Russian continental shelf has a great deposit of natural gas. 3. About 14 percent of deposits in Russian banks are in foreign currencies. 4. The banks have high loan interest rater. 5. Beijing has a great interest in a an early start. 6. The interest has to be paid.

Аннет Максимова

1. Если люди доверяют русской национальной валюте, они будут размещать свои депозиты банков России. 2. Русские континентального шельфа Каспийского моря имеет большое месторождение природного газа. 3. Около 14 процентов вкладов на русском банков в иностранной валюте. 4.Банки имеют высокие ставки по кредитам оценщик. 5. Пекин проявляет большой интерес в раннем старте. 6. Интерес должен быть оплачен.