Алексеи Санцевич

Переведите пожалуйста правильно! На переводчики и я могу!! ! Кто знает, перевелите. Спасибо)

Владимир

да в переводчик вставьте все вам норм переведет. тут предложения несложные совсем. а так в падлу писать

Ви
Виталя

We have a good apartment in the new multifamily housing. Our house is located near subway station. Our apartment is at the second floor. There are all modern facilities: central heating, hot and cold water supply, electricity and gas. There are four rooms: kitchen, bedroom, living-room and my office. There is the parquet floor in rooms but there is the floor cloth in the kitchen. Living-room is a comfortable and spacious. This is a wide room with balconies. There 2 windows in it. There are a table and six chairs in the middle of the room. There is a set of furniture at the right side of the table. The bedroom is a dark and small. There are two beds and a wardrobe in the bedroom. There is a window. The third room is my office. It’s very small but cosy. There is a window here. There is not so much furnish in it but everything is necessary. There is a desk with a chair. There is a bookcase with books at the right corner. There is a coffee table with radio. There is a sofa near the coffee table. My office is the best room in our apartment.

Влдимир

реально в падлу писать, наилегчайшие предлодения

Александр

а самостоятельно делать дз слабо?