Арсений Не Скажу

Помогите перевести с английского!!!

In 1972, at Wakefield Crown Court in Yorkshire, Reginald Sedgwick was prosecuted for stealing Cleckheaton railway station. The defendant, a demolition Contractor, was alleged to have destroyed the disused stone building and cleared the site of 24 tons otrack with dishonest intentions. He addmitted the deed, explained that it was done for an untraced third party, and his lawyer demolished the prosecution's case, securing an acquittal.

*24 tons of track
* admitted

Алексио

В 1972 году в Королевском суде Wakefield в Йоркшире, Реджинальд Седжвик было возбуждено уголовное дело за кражу Cleckheaton железнодорожного вокзала. Ответчик, Подрядчик по демонтажу, как утверждается, уничтожили заброшенный каменное здание и очистили место 24 тонн otrack с нечестными намерениями. Он addmitted делом, объяснил, что это было сделано для нетрассируемом третьего лица, и его адвокат снесены версии обвинения, обеспечение оправдательный приговор.