Анастасия Гусейнова

Помогите пожалуйста с переводом (англ.)

“Not jealous,” Jack starts, mentally preparing himself for what’s going to happen. “I can disprove that in less than three minutes.”
Сочетания: ...is just one toe shy...

because he’s floundering around, freaking out underneath Ann’s fingertips

На
Надежда

"Не завидую", начал Джек, готовясь в уме к тому, что должно случиться. "Я могу разоблачить это меньше чем за 3 минуты"

"is just one toe shy" - "не хватило чуть-чуть"