Ан
Анна

Что за ерунда при отправке почты. На все адреса отправляется. От этого отправителя получить могу, а отправить нет

Mail failure - rejected by local scanning code
От кого: Mail Delivery System
Кому: mupteplo@list.ru
Сегодня, 15:15
A message that you sent was rejected by the local scanning code that
checks incoming messages on this system. The following error was given:

Message was not accepted -- invalid mailbox.
Local mailbox estehnologyy@mail.ru is unavailable: user not found

------This is a copy of your message, including all the headers.
------No more than 1K characters of the body are included.

Received: from mail by f78.mail.ru with local (envelope-from )
id 1UT9HZ-0006XU-0V
for estehnologyy@mail.ru; Fri, 19 Apr 2013 15:15:09 +0400
X-ResentFrom:
X-MailRu-Forward: 1
DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; q=dns/txt; c=relaxed/relaxed; d=list.ru; s=mail;
h=References:In-Reply-To:Content-Type:Message-ID:Reply-To:Date:Mime-Version:Subject:To:From; bh=47DEQpj8HBSa+/TImW+5JCeuQeRkm5NMpJWZG3hSuFU=;
b=FoiUBTotuQ64pnrt6zqMQQ8+af6rEtlHTW5AXU9a9KctxoBhdIMaVRfPsFf3GckcS82fLqCIxcRlvQbhTseoJwLuVdrykCHISyzOainy9T+qmL1DBTi+Mv6DVthgWaqo4f9D3mFkLu4AbCrriKmczHnuOvFpkjCmMmxygPSoIRs=;
Return-path:
Received: from mail by f78.mail.ru with local (envelope-from )
id 1UT9HX-0006UG-8Q
for estehnology@mail.ru; Fri, 19 Apr 2013 15:15:07 +0400
Received: from [109.169.229.238] by e.mail.ru with HTTP;
Fri, 19 Apr 2013 15:15:07 +0400
From: =?UTF-8?B?0JzQo9CfINCi0LXQv9C70L4tMTE=?=
To: =?UTF-8?B?0K3QutC+0KHRgtGA0L7QudCi0LXRhdC90L7Qu9C+0LPQuNGPLTEgOCAoODQ2?=
=?UTF-8?B?KSAoNzYpIDIgLSAxOSAtIDEy?=
Subject: =?UTF-8?B?UmU6IHlvdXIgbWFpbA==?=
Mime-Version: 1.0
X-Mailer: Mail.Ru Mailer 1.0
X-Originating-IP: [109.169.229.238]
Date: Fri, 19 Apr 2013 15:15:07 +0400
Reply-To: =?UTF-8?B?0JzQo9CfINCi0LXQv9C70L4tMTE=?=
X-Priority: 3 (Normal)
Message-ID: <1366370107.617360284@f78.mail.ru>
Content-Type: multipart/mixed;
boundary="----hNNmvRid-paBYnaK8SjVVvG89:1366370107"
X-Spam: Not detected
X-Mras: Ok
In-Reply-To: <1366364701.520923729@f181.mail.ru>
References: <1366364701.520923729@f181.mail.ru>

------hNNmvRid-paBYnaK8SjVVvG89:1366370107
Content-Type: multipart/alternative;
boundary="--ALT--hNNmvRid1366370107"

----ALT--hNNmvRid1366370107
Content-Type: text/plain; charset=utf-8
Content-Transfer-Encoding: base64

CgoK0J/Rj9GC0L3QuNGG0LAsIDE5INCw0L/RgNC10LvRjyAyMDEzLCAxMzo0NSArMDQ6MDAg0L7R
giDQrdC60L7QodGC0YDQvtC50KLQtdGF0L3QvtC70L7Qs9C40Y8tMSA4ICg4NDYpICg3NikgMiAt
IDE5IC0gMTIgPGVzdGVobm9sb2d5QG1haWwucnU+Ogo+Cj4KPgo+LS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0t
LS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLS0tLQoK

----ALT--hNNmvRid1366370107
Content-Type: text/html; charset=utf-8
Content-Transfer-Encoding: base64

CjxIVE1MPjxCT0RZPjxicj48YnI+PGJyPtCf0Y/RgtC90LjRhtCwLCAxOSDQsNC/0YDQtdC70Y8g
MjAxMywgMTM6NDUgKzA0OjAwINC+0YIg0K3QutC+0KHRgtGA0L7QudCi0LXRhdC90L7Qu9C+0LPQ
uNGPLTEgOCAoODQ2KSAoNzYpIDIgLSAxOSAtIDEyICZsdDtlc3RlaG5vbG9neUBtYWlsLnJ1Jmd0
Ozo8YnI+CjxibG9ja3F1b3RlIHN0eWxlPSJib3JkZXItbGVmdDoxcHggc29saWQgIzA4NTdBNjsg
bWFyZ2luOjEwcHg7IHBhZGRpbmc6MCAwIDAgMTBweDsiIGNsYXNzPSJtYWlscnUtYmxvY2txdW90
ZSI+Cgk8Z

с другой почты тоже самое происходит

Денис Димитриев

Он запретил присылать сообщения...

Наталья

Это его адрес? 1366364701.520923729
там стоит точка - не отправишь