Бекматов

Помогите составить диалог менеджера по продажам с клиентом... ) ..)

Андрей Рыбин

Получи, фашист, гранату)) ) Накидала быстренько диалог)) )

-Good morning
-Hello
-May I help you?
-Yes, please. I'd like to buy a trip in your company? What can you recommend me?
-What direction are you interested in?
-Hmmm, I'm thinking about Europe. What's better - visit the one country or buy a Europe tour?
-It depends on how much money you're ready to spend) But you'd rather visit Paris. This old city is a great place for rest with your friends, family or a person who you fell in love with.
-OK. Can you give me details of this trip? I have to discuss it with my parents.
-Yes, of course. We are hope to see you soon in our office.
-Thank you.
-Good bye.
-Bye

Анрей Бармотин

Напишите любой диалог (скрипт\сценарий) продаж самостоятельно на www.script-on.com. А консультанты сервиса ScriptON помогут Вам это сделать.