Юлия

Исправьте ошибки в тексте

On the other hand, the electronic book is more convenient as it is possible to download at any time the book necessary to you. Thereby, you will save time and money. The electronic book can be taken itself, it compact and in it holds many works.
But, in my opinion, it is better to descend in library as it is available both rich, and to poor people. The simple book, unlike the electronic book, won't spoil sight. The book never will replace to us the electronic book.

Анатолий Попчин

надо убрать запятые несколько

Владислав Рудман

С другой стороны, электронная книга более удобна, поскольку возможно загрузить в любое время книгу, необходимую для Вас. Таким образом, Вы сэкономите время и деньги. Электронная книга может быть взята сама, она компактный и в нем держит много работ.
Но по моему мнению лучше спуститься в библиотеке, поскольку это доступно и богатое, и бедным людям. Простая книга, в отличие от электронной книги, не будет портить вид. Книга никогда не будет заменять нам электронную книгу.
Думаю сейчас ты сама отредактируешь?

Александр Лавриченко

On the other hand, the electronic book is more convenient as YOU CAN download the book YOU NEED AT ANY TIME THUS you will save time and money. The electronic book can be taken WITH YOU, it IS compact and XXXX it CONSISTS OF many works.
THOUGH in my opinion, it is better to BORROW BOOKS FROM THE library BECAUSE it is available FOR both rich and [[ poor people. The ORDINARY book unlike the electronic ONE won't spoil YOUR sight. The book XXXX will NEVER replace XXX the electronic book FOR US.