Игорь Колесников

помогите по английскому срочно люди добрые умоляю

надо написать про профессию своих родителей моя мама домохозяйка папа водитель
вот задание
My Mum works in _________________________________
She is a ______________________________
She ___________________,_____________,and ______________
I think that she ____________________________________
My Dad is a ___________________________________________
He works ______________________________________________
He __________________________________________________
He says that ____________________________________

напишите умоляю буду оченьь благодарна

помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите помогите

Marina Braga

My Mum works in different houses. She is a housekeeper. She keeps house clean and sometimes helps with childrens and pets.
I think that she is a very responsible woman. My Dad is a driver. He works in a taxi firm. He works very hard for our family. He says that i always should do my best in work.