Вячеслав Жуков

Помогите составить 2 текста о рабочем дне, о друге. Без переводчика

Надежда Малышева

На каком языке?
Допустим, на английском.
I get to work at 7 AM, but I'm often late as it's so hard for me to get up early. I hate my bloody work and I wanna kill my boss who's always busy with finding fault with all the staff.
О друге:
My friend XXX is a great guy, he often helps me when I get too drunk to reach home. He calls a taxi and makes sure I can make my way to the bed.