Наталия Малышева

помогите с англиским, надо написать текст не в переводчике и правильно очень прошу. и так вот текст:

я учусь в коледже бизнеса и права, окончив летние экзамены я поступил сюда на правоведа. надо учиться 3 года в коледже 5 факультетов, заочное и дневное обучение. здесь хорошо, учителя добрые и студенты тоже .

Наталия

After successfully passing the entry exams, I was admitted to the College of Business and Law. There are five faculties there, full- time and part- time programmes. it takes three years to complete. I love this College, thenteachers are great and the students are nice and friendly.

ОК
Оксана Киктевич

I am a student of the Business and Law College. After passing entrance exams in summer I entered this college to study law. The course of study is three years. My college has three departments, they offer full-time and correspondence courses.
I like it here, teachers are nice and my fellow students friendly.