Юля

asus k61ic сколько можно поставить максимум оперативы? И какую посоветуете?

Петр Никитин

DDR2 800 MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket for expansion up to 6144MB SDRAM
*Due to the 32-bit operation system's limitation, only 3GB will show up with a 4GB memory. The 64-bit operating system will not have this issue. For more information, please check Microsoft's support site:

http://ru.asus.com/Notebooks/Versatile_Performance/K61IC/#specifications

6144MB

Ирина Бочарова

DDR2 800 MHz SDRAM, 2 x SODIMM socket for expansion up to 6144MB SDRAM