Александр Паничкин

Молитва, подскажите какая Подскажите молитву, перед сном чтобы все было хорошо. Заренее спасибо

Наталья Тимочкина

Рука юноши - лучшая молитва перед сном.

Андрей Тиранин

Чтоб всё было хорошо, нужно не верить в бога. А глядишь и психика поправится, думать начнёшь. Поверь, от этого спать легче.

Ася Дмитроченко

Молитва должна быть СВОЯ! А не прочитанная. Бог слушает сердечные молитвы! Он видит сердце сокрушенных духом и как любящий Отец готов помочь и утешить...

Ксения

Молитвами Святых Отец наших, Господи Иисусе Христе Боже наш, помилуй нас. Аминь.

Слава Тебе, Боже наш, слава Тебе.

Царю Небесный, Утешителю, Душе истины, Иже везде сый и вся исполняяй. Сокровище благих и жизни Подателю, прииди и вселися в ны, и очисти ны от всякия скверны, и спаси, Блаже, души наша. Святый Боже, Святый Крепкий, Святый Безсмертный; помилуй нас (трижды) .
Слава Отцу, и Сыну, и Святому Духу, и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

Пресвятая Троице, помилуй нас: Господи, очисти грехи наша; Владыко, прости беззакония наша; Святый, посети и исцели немощи наша имени Твоего ради.

Господи, помилуй (трижды) .

Слава Отцу, и Сыну, и Святому Духу, и ныне и присно, и во веке веков. Аминь.

Отче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое; да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго.
Господи Боже наш, еже согреших во дни сем словом, делом и помышлением, яко Благ и Человеколюбец, прости ми. Мирен сон и безмятежен даруй ми; Ангела Твоего хранителя пошли, покрывающа и соблюдающа мя от всякаго зла; яко Ты еси хранитель душам и телесем нашим и Тебе славу возсылаем. Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно, и во веке веков. Аминь.
Достойно есть яко воистинну блажити Тя, Богородицу, Присноблаженную и Пренепорочную и Матерь Бога нашего. Честнейшую Херувим и славнейшую без сравнения Серафим, без истления Бога Слова рождшую, сущую Богородицу Тя величаем.

Слава Отцу, и Сыну, и Святому Духу, и ныне, и присно, и во веки веков. Аминь.

Господи помилуй (трижды) . Благослови.

Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, молитв ради Пречистыя Твоея Матере, преподобных и богоносных отец наших и святаго (помяни Святаго настоящаго дня) и всех святых, помилуй нас. Аминь. (три поклона).

С1
Сергей 1

Отче наш читай и Богородица дева радуйся.

Ел
Елена

Молитвы на сон грядущим. Купи молитвослов, там все необходимые, главные и основные молитвы. А лучше молитвослов и псалтырь с пояснениями когда и для чего его нужно читать.

Игорь Чечельницкий

Молитва:
Всё Ум, всё в уме, всё мнитс-я и кажет-ся и у каждого раз-ума, у каждой точки зрения своё мнение. Всё есть ум сознающий себя. Всё есть Я. Всё есть мой ум Я - эго, и мой раз-ум Я - альтер эго... вот понять бы это и перестать бояться чего бы то ни было.
😉