Со
Софья

Прошу переведите текст на Английский язык.

После пробуждения я иду умываться и чистить зубы, одеваюсь и иду завтракать. Раньше в это время на каникулах после завтрака я никуда не ходил, но сейчас я хожу в университет на курсы. Курсы начинаются в 10 часов, и я выхожу из дома в 9.40. После курсов я иногда осматриваю университет, знакомлюсь со студентами, а иногда сразу иду домой. Дома я обедаю и где то на один час после обеда ложусь спать. После я делаю домашнее задание, потом иду на улицу с другом, чтобы позаниматься на турниках и брусьях. После тренировки я иду домой и сижу в интернете, общаюсь с друзьями из Астаны. После я ужинаю, принимаю душ и смотрю телевизор. И примерно через пару часов ложусь спать.

Алексей

After waking up, I'm going to wash and brush teeth, get dressed and go to breakfast. Earlier this time on vacation after breakfast, I did not go anywhere, but now I go to university courses. Courses start at 10 o'clock, and I leave home at 9.40. After the course, I sometimes look around the university, meet with students, and sometimes just go home. I have dinner at home and where that one hour in the afternoon I go to bed. After I do my homework, then go out with a friend to work out on the bar and parallel bars. After a workout, I go home and sit in the net, chat with friends from Astana. After I have dinner, take a shower and watch TV. And about two hours later I go to bed

Бакмурат Сулайманов

Эх рано ты, учебный год ещё не начался

Виктория Дадаева

Все как во втором ответе, за исключением:
After waking up, I wash up and brush my teeth, dress and have breakfast.
I have dinner at home and an hour after dinner I sleep.
After sleeping I do my homework, then go out with a friend to swing on the horizontal barwork.
After training, I go home and surf he Internet, chat with friends from Astana.
After I have supper, take a shower and watch TV.

Артур Исаков

After waking up I'm going to wash and clean your teeth, get dressed and go to breakfast. Before this time on vacation after breakfast I went nowhere, but now I go to University courses. Rates start at 10:0, and I leave my house at 9.40. After the course I sometimes view University, meet with students and sometimes just go home. At home I have dinner and somewhere for an hour after lunch, go to bed. After I do my homework, then go out on the street with a friend to work out the Chinning bars and bars. After a workout, I go home and sit on the Internet, communicate with friends from Astana. After I take a shower and reap, watching TV. And after about a couple of hours to go to bed.