Роман

Требуется перевод английского текста

The day had started for the President with the usual round of office
duties. The city of Washington was still in a happy mood. The weather was fine,
the sky was cloud less, a fresh spring wind was blowing about flags hoisted
from many private and government buildings. The war had only ended a few days
before, and the whole country continued to celebrate.

Данил

Повествуется о том, как приятно оказаться на работе не с похмелья. Погода прекрасная. Небо безоблачное. Весенний ветерок развиевает флаги...