Алексей Звирюк

Люди дайте ответ на эти вопроси по IELTS

1) what type of activity do you prefer to do alone and with a group?
2) how important do you think it is to be an active part of the community?
3) why do you think that some people find it difficult to join in certain activities?
4) what can we do to help new people feel part of the a group?
5) some people think the government should help people feel part of the community. Do you agree?

Aleko Cxadadze

Это такие личные вопросы, что ответить на них сможете только Вы сами.