Shambet Tookeev

Помогите пожалуйста с одним заданием с английскому

Выберите слова или сочетания слов для заполнения пропусков так, чтобы они отражали особенности оформления служебной записки.
To : (1) ____, International Office
(2) ____: Lynne Hoenes, Marketing Administrator
(3) ____ : Professional Development Courses for Teachers
Date: 17 April 2013
We
would like to take this opportunity to update you on the courses
available at Hilderstone College for teachers of English this summer.
Teachers
have the opportunity to develop their language in the mornings,
followed by a special interest option in the afternoon. The options
still available for summer 2013 are: Creative Methodology (2 weeks),
Creative Methodology (week 1) and Contemporary British Language and
Culture (week 2). Full course descriptions available on request.
(4) _____
A) Subject Sue Simpson From L.H
😎 L.H. Sue Simpson From Subject
C) Sue Simpson From Subject L.H.
D) Sue Simpson From L.H. Subject

я правильно поняла тут надо выбрать что то одно а не расставить по порядку? я думаю ответ С. Верно????

Al
Almaz

А у вас уже ответ сам просится, нет? Включение мозга и все получится - немного подсказки 4) - это подпись, может быть просто как символы - первые буквы имени 😉