Лилия Наумова

Брно. Чехия. Из-за отмены рейса стоит выбор: быть там один день или восемь дней.

Что там интересного по архитектурным достопримечательностям?

Людмила Суворова

Интересного много, но... обойдёшь за день. Оставайся в Праге, там и за месяц всего не увидишь;)

Наталья

If you are interested in nature there is small town Blansko about 15 km from Brno. There are four large caves in that area open for tourists. One got underground river and a lake at the bottom of 137 m deep open cavern. Interesting place to visit. The area name Moravsky Cras. That would take two maybe three days.

Прокопов Макс

Посмотри Оломоуц. Я там служил передай привет Итке Кржиж.

Ру
Руслан

За восемь отупеешь там