Наталия Кириллова

Английский помогите перевести..

Он сказал что она скоро вернется . все знают что волна длиннее днепра. он попросил анну показать ему письмо. Я знаю что новая квартира больше и удобнее нашей. Полагаю что все туристы сейчас находятся на пляже.

Сергей Масленников

He said that she would soon return. everyone knows that the wave longer of the Dnieper. he asked anna to show him the letter. I know that the new apartment bigger and more convenient to ours. I think that all tourists are now on the beach.

Максим Маляев

Английский помогите перевести.. Про100 ИнКа Ученик (118), Вопрос открыт 5 часов назадОн сказал что она скоро вернется .He said she would return soon. все знают что волна длиннее днепра. Everybody knows /It is known the Volga is longer than the Dnepr.он попросил анну показать ему письмо. He asked Ann to show the letter to him.Я знаю что новая квартира больше и удобнее нашей. I know the new flat is bigger and more convenient than ours.IПолагаю что все туристы сейчас находятся на пляже. I suppose all the tourists are on the beach now. В первом ответе много ошибок!! !

Аида Мамасадыкова

He said she'd be back soon. Averyone knows the Wave is longer than the Dnieper. He asked Anna to show him the letter. I know the new apartment is larger and more comfortable than ours. I suppose all the tourists are on the beach now.