Аленка Леонтьева

Мне нужен не машинный перевод двух коротеньких предложений на язык шекспира

Почему у героя лицо жирное, как у кабана? Почему оно не такое, как на постерах?

(ну прокабана можно опустить)

Анатолий Самойлов

why the hero ( main character ) has such a bloated ( fat, puffy, hog-like, boar-like, pig-like) face? why it is not the same as the one on the posters ? ( or - Why it does not look like the one on the posters ?)

Байрам

))))))))))смешно спросила

Ольга Сидорова

Why the main hero's face looks like pig' s? Why it does not look like that at the posters ?