Юляша Л

Ребят, последний вопросик на сегодня, извините, забыла. Перевод на ангельский (английский) ))

В общем, звучит так - "Напиток 1 никогда не был красным, напиток 2 был". СПАСИБО! )

Саня Заец

the beverage ( drink, may be even - potion !) number one was never red (colored), but number two was .

Григорий Онищенко

Drink 1 never was red, drink 2 was

Елена Зорина

Drinking number one have never been red, as for number two it has been.