Mustafa A

Нужен перевод на английский, не машинный. Спасибо

Меня не устраивает, что они идут на поводу у массового потребителя.
Машина всегда была черной, так зачем менять ее цвет в угоду неофитам?

Леночка Великанова

I am not happy with their playing along with (masses of ) average consumers . ( I do not approve ...I am not satisfied...)
идти на поводу - play ball, play along, go along

The car (machine) was always black, so what is the point of changing its color just to please some neophytes ?