Ruslan Silin

Посмотри на картинку и ответь на вопросы. по английскому языку

Образец: Where are the bikes? – They are in the street. (Русскому на улице соответствует английское in the street) Where is the dog? – It is in the car.
1) Where is the cat?2) Where are the books?3) Where are the chicks?4) Where are the cakes?5) Where are the dolls?6) Where is the cock?7) Where are the sweets?8) Where are the trees? ответьте письменно и в двух образцах ( образцы написаны выше)

Александр Кадин

без картинки никто не ответит, разве что придумать ее

Ин
Инкогнито

а где картинка?