Vip

Сделайте новость на тему IT на английском языке. Максимум 3 предложения. Заранее спасибо!

Alihandro

October 08, 2014, 10:45 AM — Google yesterday released Chrome 38, paying out more than $75,000 in bounties for some of the 159 vulnerabilities patched in the massive security update.
Also, contrary to what Google said in August but in line with its change-of-mind last month, Chrome 38 remained a 32-bit application on OS X, the operating system for Apple's Mac line.
When Chrome 39 debuts next month, some Chrome users on OS X will either have to switch browsers -- likely to Firefox, which includes both 32- and 64-bit versions in each edition's package -- or risk running an unpatched browser.